Další úkony

Galerie případů

Zákroky bez bolesti

Rajský plyn Entonox, "rozpouštěče" strachu, sedace při vědomí, anestezie ve spreji a důkladná anestezie. Naší filozofií je bolesti předcházet a zákroky bez bolesti, dobrý pocit pacienta z ošetření a rychlý návrat do běžného života s pevnými zuby jsou naší prioritou. 

Zakroky bez bolestiZákladem pro klid pacienta je již seznámení s tím, jak bude zákrok probíhat a jaké prostředky pro předcházení bolesti lze nabídnout. Mezi klasické metody eliminace bolesti patří injekce. Protože však i ta může být spojena s nepříjemnými pocity, nabízíme i využití plynu EntonoxEntonox je „rajský plyn“, který zbaví pacienta strachu před zákrokem a případné bolesti. Entonox je například využíván ve vozech rychlé záchranné služby a zbavuje bolesti pacienty z dopravních nehod. Velkou výhodou Entonoxu je, že má velice rychlý nástup a tak se příjemné pocity dostaví téměř okamžitě po pár nadechnutích. Jakmile se Entonox přestane podávat, jeho účinky odezní cca do 2 až 5 minut. Po 30 minutách je možné řídit auto, není tedy nutné mít při použití Entonoxu doprovod. 

 

Více si o Entonoxu můžete přečíst zde: 

http://www.linde-gas.cz/cs/produkty_and_zasobovani/medicinalni_plyny/entonox.html 

Postup ošetření u nás probíhá tak, že pacient dostává 30 minut před operací léky proti bolesti a na příjemné zklidnění, po usazení na křeslo je inhalačně aplikován Entonox s povrchovým tekutým anestetikem do míst, kam teprve až poté dostává, velice tenkou jehlou, silnou lokální anestezii. Tato anestezie na několik hodin zajistí bezbolestný průběh operace a návrat do normálního stavu. Před odezněním této injekce na umrtvení však již automaticky nabíhá účinek tablet, které pacient dostává s sebou domů a k bolesti tedy ani nedochází. V případě zájmu lze dohodnout asistenci anesteziologa a provést sedaci při vědomí, nebo anestezii celkovu.  

Další úkony

Galerie případů