S implantátem po vytržení zubu neotálejte

Ilustr obrV řadě případů pacient příjde o zub neplánovaně, bolest se pro lidi stává prioritou, ale když je už zub vytržen a bolest ustala, stávají se opět prioritou pracovní záležitosti. Řada lidí má tak tendenci zubní implantát odložit na dobu, kdy se to bude hodit. Bohužel si neuvědomují, že i jejich čelist, kde byl vytržen zub, se může časem měnit. Zatímco ihned po vytržení zubu je v tomto místě většinou kosti dostatek, tak s odstupem několika měsíců to může být úplně jinak.

Mnohaleté lékařské studie prokazují a naše praxe potvrzuje, že za první rok se ztratí až 50% kosti v místě vytrženého zubu, protože tělo vyhodnotí tuto tkáň jako "nepotřebnou".

Při ideálních podmínkách je možné implantát umístit do rány po zubu ihned, častěji se implantuje s odstupem několika málo týdnů a tímto se zmíněná ztráta kosti zastaví. Jistě, je možné pak samozřejmě chybějící kost doplnit, ale znamená to nejen vyšší náklady, složitější výkon ale i další návštěvy a tedy čas, který se špatně v kalendáři hledá ...

Proto se zubním implantátem po vytržení zubu neotálejte.