FAQ

Jak dlouho po vytržení zubu je nutné čekat na implantáty?

FAQJe prokázáno, že po vytažení zubu dochází k rychlým ztrátám cenného objemu kosti čelisti v místě lůžka extrahovaného zubu v důsledku přirozených pochodů hojení.

Může se tedy stát, že díky zbytečně dlouhému odkládání implantace může dojít ke ztrátě potřebného objemu kostní hmoty, což je pak nutné řešit rekonstrukcí kosti (viz. další kapitoly našich webových stránek).

Na našem pracovišti se specializujeme na zavádění implantátů do extrakčního lůžka ihned po vytržení zubu, což dále výrazně zkracuje období bezzubosti, protože se již nemusí čekat několik měsíců na zahojení extrakční rány. Zároveň se zastavuje již zmíněná ztráta velmi cenného objemu kosti v důsledku hojivých procesů („propadání čelistí, tváří a rtů").

Z řečeného vyplývá, že okamžité zavedení implantátu do extrakční rány nám ve výsledku nabízí zachování více kosti a tudíž umožňuje zavést delší a širší implantát. Toto ošetření vede k rychlejšímu, kvalitnějšímu, odolnějšímu a trvanlivějšímu ošetření v budoucnosti. Taktéž estetický a funkční přínos postupu může být značný, protože se zachováním tvaru čelistí se zachovává i přirozený vzhled dásní a ostatních měkkých tkání dutiny ústní.

Podmínkou je nepřítomnost zánětu v lůžku, jen malé poškození kosti a dásní, vybavení pracoviště a zkušenost operatéra.

Pokud není možné zavést implantát do extrakční rány ihned, není paciet odsouzen k dočasné bezzubosti, protože lze požít implantáty provizorní, na které se fixuje provizorní pevný můstek do doby, než se zhojí rány po vytržení zubů a půjdou voperovat implantáty definitivní - "zuby za 6 hodin".

Jaká je životnost implantátu?

Na našem pracovišti se nevhojí jen několik desetin procenta implantátů, tedy méně než jedno procento. Používáme implantáty od výrobců, kteří sami poskytují doživotní záruku a naše pracoviště poskytujeme na vhojení implantátu záruku úplnou. V praxi to znamená, že při neúspěchu lze za 1-2 měsíce zavedení implantátu bezplatně zopakovat nebo je platba za implantaci pacientovi vrácena. Selhání implantátu není doprovázeno nápadnými příznaky.

Číst dál...

Počet implantátů?

Sólo zub nahrazujeme jedním implantátem s korunkou.

Dva zuby mohou být nahrazeny jedním implantátem pouze při chybění dvou dolních řezáků, anebo v případě ztráty horní dvojky a vedlejší trojky, anebo jedničky. V ostatních případech je nezbytné použít implantáty dva.

Při nahrazování skupin zubů platí pravidlo, že implantát umísťujeme pod každý druhý zub. Například pevný můstek nahrazující tři ztracené zuby může být bezpečně nesen dvěma implantáty.

Při přání pacienta mít pevný můstek v bezzubé čelisti je standartní počet implantátů pro horní čelist 6 až 8 a pro dolní čelist implantátů 5. Při použití nové atypické metody lze mít fixní můstek již na čtyřech implantátech v obou čelistech („All-On-Four").

Pokud pacient žádá v bezzubé čelisti sice snímatelnou, ale dobře držící náhradu, která mu nevypadne, je možné použít pouze dva implantáty v dolní a čtyři implantáty v čelisti horní. V horní čelisti tato hybridní náhrada nemá plné patro a toto řešení je zároveň levnější.