Jak řešit nevyhovující snímací protézu?

nahrada 300Snímací zubní náhrada je jedním z možných řešení v případech, kdy pacient přijde o větší počet a nebo všechny zuby v horní či dolní čelisti a nebo má okolní zuby v nevyhovujícím stavu pro vytvoření můstku. Mnoho lidí se domnívá, že snímací protéza se týká jen lidí v pokročilém věku. Bohužel, skutečnost je taková, že snímací náhradu mají i lidé v nižším věku a to buď v důsledku úrazu, nemoci (například parodontitis) a nebo z důvodu špatné péče o chrup. 

Předně je třeba říct, že snímací zubní protéza je funkční a pro řadu lidí vyhovující řešení, zejména ve vyšším věku. Technologie pro péči o zubní protézu i způsoby jejího upevňování prošly bouřlivým vývojem. Jak víme z reklam, tak se firmy předhánějí v prezentaci, jak je péče a upevnění zubní náhrady jednoduché a komfortní. 

I tak jsou však lidé, kterým život se snímací protézou nevyhovuje. Mají z ní například otlaky dásně a nebo tento způsob řešení ztráty zubů nepovažují za příjemný a komfortní.  

2015 kontrolní rentgen po 10 letech 250x179Alternativním řešením je přitom nový chrup upevněný na zubních implantátech. Výhodou je, že pro vytvoření nových zubů horní nebo dolní čelisti stačí pouze čtyři zubní implantáty pro celou jednu čelist.

Přestože se jedná o řešení řádově v desítkách tisíc korun, je třeba zdůraznit, že je to fixní vyřešení na velmi dlouho dobu a s komfortem rovnajícím se vlastním zubům a přinášející úplně jinou kvalitu života, než-li snímací náhrada.