Aktuality

Aplikaci zubního implantátu není dobré odkládat

zubni implantat 300Po vytržení zubu je dalším krokem jeho náhrada implantátem a to, v dnešní době poznamenané Covidem 19, svádí k tomu tento zákrok nyní odkládat. Je to pochopitelné, protože návštěva zdravotnického zařízení může znamenat potencionální kontakt s nakaženou osobou. 
 
Bohužel odkládat zubní implantát není dobrý nápad a v konečném důsledku to může vést k prodražení výkonu v důsledku nutné rekonstrukce vyšší ztráty kosti. Důvodem jsou přirozené hojivé procesy, díky nímž po vytržení zubu dochází k úbytku okolní kosti, která je však nezbytná pro upevnění zubního implantátu. Vhodná doba aplikace zubního implantátu je buď ihned po extrakci a nebo do 3 měsíců po vytržení zubu. Ne, že by po tomto čase nešlo zubní implantát aplikovat, ale v řadě případu je třeba řešit právě doplnění této zbytečně ztracené kosti (tzv. augmentace zubní kosti). Tento úkon je o něco náročnější, než pouhá aplikace zubního implantátu a hlavně nákladnější. Proto, pokud to není nutné, tak není vhodné aplikaci zubního implantátu odkládat.
 
Aplikaci zubního implantátu v naší stomatologické klinice můžete absolvovat s minimálním rizikem, protože naše pracoviště se nachází v rodinném domě, kde je velmi malá frekvence lidí na rozdíl od polikliniky, či nemocnice, kam chodí lidé na různá oddělení a navíc právě z důvodu, že jsou infekční. Ošetřujeme pouze zdravé pacienty, což si ověřujeme, naší klienti jsou rovněž objednáváni s příslušnými odstupy, které minimalizují vzájemný kontakt pacientů, naši pracovníci dodržují všechna hygienická pravidla, navíc jsme očkovaní a pravidelně testováni.

Aktuality