MUDr. Pavel Kříž, Ph.D.

MUDr. Pavel Kříž, Ph.D. působí aktivně v dentální implantologii od roku 1992. Praxi získával nejen na nejzkušenějších pracovištích, vědeckých kongresech a stážích v zahraničí (Švýcarsko, Švédsko, Německo, Rakousko, Itálie, USA atd.), ale i v České republice. Samostatně v tomto oboru pracuje od roku 1994 a v roce 1999 založil vlastní implantologickou kliniku. Během své dlouholeté praxe zavedl více než 12 500 implantátů různých typů a výrobců.

V roce 2003 byl oficiálně jmenován školitelem renomovaného zahraničního systému Nobel Biocare (Švédsko), v roce 2006 renomovaného zahraničního systému Astra Tech (Švédsko) a v roce 2014 renomovaného zahraničního systému Ankylos (Densply).

Je držitelem osvědčení České stomatologické komory „Praktický zubní lékař s osvědčením v oboru parodontologie“. Od roku 2006 vyučuje problematiku dentálních implantátů jako odborný asistent Stomatologické kliniky dětí a dospělých 2. LF UK a FN Motol. V roce 2012 ukončil postgraduální studium s titulem Ph.D. Podílí se na výzkumu a vývoji v dentální implantologii.

Aktivně spolupracuje na vývoji implantátů se zahraničními firmami. Je členem Implantologického klubu ČR a je členem European Association for Osseointegration, nejvýznamnější evropské implantologické organizace.

 

Publikační činnost MUDr. Pavla Kříže, PhD. najdete zde.