CTCB (Instrumentarium ORTHOPANTOMOGRAPH® OP300 Maxio)

instrumentarium orthopantomographOP300 01 mensiZhotovování rentgenových snímků ve stomatologii je v dnešní době nezbytně nutné nejen pro diagnostiku, ale i pro plánování léčby a sledování dosažených výsledků. 


Moderní rentgenové přístroje svými vysokými technickými standardy zatěžují pacienta rentgenovým zářením jen minimálně díky tomu, že obraz je zachycován a zpracováván digitálně. Zhotovování snímků je velmi rychlé a výsledný obraz je přesný a detailní. Softwarové příslušenství pak nabízí možnost zobrazení získaného snímku ve 3D obrazu anebo další krok, čímž je plánování celého budoucího ošetření v implantologii. Tato takzvaná CT navigace je pak nejlepším pomocníkem zejména ve složitějších případech (správný výběr rozměrů a polohy implantátu, vyhnutí se rizikovým anatomickým strukturám atd.) a při implantologické metodě flapless (zavedení implantátu bez řezání skalpelem a odklápění laloku).


Instrumtarium 2Rentgenový přístroj Instrumentarium ORTHOPANTOMOGRAPH® OP300 Maxio umožňuje nejen běžné 2D vyšetření Ortopantomogram, ale také pokročilé zobrazovací 3D metody, které jsou s výbornými výsledky využívány zejména v implantologii pro plánování a kontrolu ideální polohy implantátů v čelistních kostech pro budoucí přesnou náhradu. Bonusovou funkcí tohoto přístroje je i možnost snímkování se sníženou dávkou záření, které lze využít zejména při nutnosti opakovaných RTG vyšetření nebo při snímkování mladých dospívajících pacientů. Redukcí velikosti vyšetřované oblasti (od 5x5 cm po 8x15 cm) a dávky záření tak můžeme dosáhnout velmi přesného a detailního obrazu i při jiných typech stomatologického ošetření jako je endodoncie, parodontologie i preventivní vyšetření atp.).