Laser invazivní (řezací) a biostimulační (hojící)

multifunkcni laserVyužití laserových přístrojů ve stomatologii je dnes považováno za nadstandardní ošetření s mnoha výhodami, které ocení jak ošetřující lékař, tak zejména pacient.

Laserové přístroje lze rozdělit do několika skupin dle jejich použití.

Na naší klinice využíváme jak biostimulační laser, tak laser s vyšším výkonem, který je určen k invazivním chirurgickým výkonům.

Biostimulační laser obecně svým účinkem zlepšuje regeneraci buněk, je tedy využíván zejména ke zrychlení a zlepšení hojení po operaci, kdy již po krátkém působení laserového paprsku na tkáně v operované oblasti dochází k výrazné eliminaci zánětlivých projevů, jako je snížení citlivosti, otoků a zrychlení vstřebávání případných hematomů. Pro pacienta je toto ošetření zcela bezbolestné a krátké.

Lasery využívané v chirurgii soustředí veškerou energii do úzkého paprsku, kterým jsme schopni provést řez v měkkých tkáních bez krvácení, což umožní lepší orientaci v operačním poli a lepší pooperační hojení ran. Laser lze využít ve všech indikacích, kde se běžně používá skalpel – protětí podjazykové nebo retní uzdičky, odkrytí neprořezaných zubů, počáteční řezy v případě zavádění implantátů – a také v rozšířených indikacích k zastavení krvácení nebo ošetření parodontu.