Další úkony

Galerie případů

V jakých situacích a v jakém počtu lze použít implantát?

Zubními implantáty lze nahradit jakýkoliv počet ztracených zubů na kterémkoliv místě dutiny ústní. Pro přehlednost si situace rozdělme na tři skupiny.

 

1.Ztráta jednoho zubu.

Klasická stomatologie řeší tento případ nevratným obroušením celého povrchu minimálně 2 - 4 sousedních zubů a následným nasazením můstku (obrázek č.1) Řešením je zavedení jednoho implantátu do místa mezery a samostatná korunka bez potřeby jakéhokoliv zásahu do okolních zubů.
(obrázek č. 2 a 3)

 

2. Ztráta dvou a více zubů v přední či zadní části zubního oblouku.

 

V tomto případě se v klasické stomatologii obrousí ještě větší množství vlastních zubů nebo nezbývá pacientovi než nosit náhradu snímací.
případ č. 1
(obrázek č. 4 - 5 - 6 - 7 - 8)

případ č. 2
(obrázek č. 9 - 10 - 11 – 12)

 

3. Bezzubá čelist. Řešení je odlišné pro horní a dolní čelist.


Pro DOLNÍ ČELIST jsou minimem 2 implantáty, na které se pomocí speciálních stiskacích knoflíků („patentek") upevňuje celková snímatelná náhrada, která však díky nim velmi dobře drží. Této protéze pak říkáme hybridní protéza.
(obrázek č. 13 - 14 - 15)

 

Podobnou hybridní náhradu lze zhotovit také na 2-4 implantáty, které v tom případě spojujeme navzájem třmenem a tím prodlužujeme jejich životnost a ještě více zvyšujeme retenci protézy a tím pohodlí pro pacienta. Na čtyřech implantáty však dnes můžeme umístit i moderní pevný můstek („All-On-Four"), viz. dále.
(obrázek č. 16 - 17 - 18 - 19 - 20)

5 a více implantátů umožňuje v dolní čelisti zhotovení spolehlivého pevného můstku.
(obrázek č. 21 - 22 - 23 - 24)

 

V HORNÍ ČELISTI jsou minimálním počtem 4 implantáty a zásadní výhodou oproti klasické celkové snímací náhradě je, kromě dobrého upevnění, možnost odstranění mnohdy nepříjemného umělého patra protézy. V příznivých případech lze od 6 (lépe však 8) implantátů zhotovit pevný můstek.

 

Zcela novou možností pro OBĚ BEZZUBÉ ČELISTI je ošetření pouze čtyřmi implantáty, na které do druhého dne nasazujeme pevný provizorní můstek, metoda: „All-On-Four". Používají se velmi kvalitní implantáty, které se umísťují atypickým způsobem tzv.:„skloněné implantáty". Provizorní můstek se za 3 měsíce vymění za definitivní metalokeramický.

 

Celá tato metoda tedy výrazným způsobem zlevňuje, zrychluje a zpříjemňuje ošetření pro naše pacienty!

Pomocí implantátů se lze tedy obejít bez broušení zdravých zubů a také lze převést pacienta z hůře snesitelné až často pro někoho nesnesitelné snímatelné náhrady jak celkové, tak i částečné, na zcela pevný můstek.
Dále je možné za určitých podmínek zvýšit životnost zubů oslabených „paradentozou" tím, že je zdlahujeme s pevnými implantáty do jednoho celku.

Další úkony

Galerie případů