Další úkony

Galerie případů

Jak probíhá příprava a zavedení zubního implantátu

Prvotní kontakt s naší ordinací probíhá zpravidla telefonicky nebo emailem. Cílem je zjistit, co pacienta trápí a co potřebuje vyřešit. Zároveň je dohodnut termín úvodní konzultace, kde se pacient dozví detaily dalšího postupu.

Zakroky bez bolestiÚvodní konzultace

Jejím cílem je zjistit, co pacient potřebuje vyřešit. Tedy, o kolik se bude bude jednat implantátů a v jaké části ústní dutiny. Zjistit aktuální stav kosti čelisti (zda bude třeba augmentací doplnit kost). Součástí vstupní konzultace jsou také snímky, které jednak ukážou aktuální stav čelisti a zároveň umožní ověřit, zda je čelist po extrakci zubu zhojena. Zároveň zjišťujeme celkový zdravotní stav pacienta s ohledem na nutnost použít při zákroku aneztezii. Důležitým krokem úvodní konzultace je dohodnutí, jaký bude použit zubní implantát a korunka. Dále pak časový a finanční plán celého zákroku.

Úvodní konzultace může být v této fázi nezávazná a informativní (jedná se však o placenou konzultaci).

Jak se na zákrok připravit

Zavedení zubního implantátu nevyžaduje ze strany pacienta žádnou speciální přípravu. Pacient by měl před zákrokem provést běžnou zubní hygienu a měl by být zcela zdráv. Pokud přijde v dobré náladě a celkově sklidněn, bude zákrok pro něj přijemnější.

Jak bude zákrok zavedení implantátu probíhat

Zavedení implantátu se provádí ambulantně, ve stomatochirurgické ordinaci. Jedná se o zákrok, který se provádí v lokální anestezii a je tudíž zcela bezbolestný. Vlastní zákrok začíná odklopením měkkých tkání a pak je vyvrtán speciální implantologickou frézou otvor, do kterého se implantát zavede. Následně se měkké tkání zaklopí zpět a rána se zašije. Vzhledem k tomu, že pacient bude pod vlivem anestezie, byť lokální, doporučujeme mít po zákroku zajištěn odvoz.

Co když bude potřeba augmentace (doplnění kosti)

Augmentace, neboli doplnění kosti je nutné v případě, kdy se při úvodní konzultaci zjistí, že čelist neobsahuje dostatečné množství kosti pro bezpečné a spolehlivé zavedení implantátu. Podle množství chybějící kosti se může jednat o zákrok, který probíhá zároveň se zavedením implantátu nebo jako samostatný zákrok, který zavedení implantátu předchází.

Více o augmentaci najdete zde: https://www.implantaty-kriz.cz/cz/doplneni-chybejici-kosti.html

Jak se chovat po zavedení implantátu

Chování pacienta po zavedení implantátu je velmi podobné chování po extrakci zubu (tzn. nejíst a nepít horké nápoje, pokud je ústní dutina ještě pod vlivem aneztezie, vlivem necitlivosti by mohlo dojít k opaření). Pár dní po zákroku je vhodné se vyhnout náročnějším aktivitám, které by vlivem rozproudění krve mohly vést ke krvácení rány.

Nasazení zubní korunky

Zubní korunka, jako finalizace celého zákroku se provádí po celkovém zahojení implantátu a pacient se termín dozví v rámci úvodní konzultace v časovém plánu. 

Další úkony

Galerie případů